Sofya Spor Akademisi Bölümleri

bolumleri sofya spor akademisi

Bulgaristan’da ki en ünlü, en bilinen spor akademisi Sofya Spor Akademisidir, 1942 yılında kurulan üniversite bünyesinde değişik fakülteler vardır ve öğrenciler burada çok iyi eğitim almaktadırlar. Disiplinli, saygı değer, kültürlü eğitmenler size çok şey katacaktır gençler. Üniversite bünyesindeki sosyal tesisler, spor kompleksleri sizi adeta büyüleyecek ve Avrupa’da olduğunuzun ayrımına varacaksınız. Yaşamak için ne gerekiyorsa Sofya’da var, yaşamak çok koyla, az bir ücret karşılığı bütçeniz sarsılmadan yaşayabilirsiniz, isterseniz 60-70-150 euro karşılığında yurtlarda 3-4 kişi bir odayı paylaşmak kaydı ile kalabilirsiniz. Bu üniversite dünya çapında yetiştirdiği sporcularla ünlüdür, siz de bu sporcular gibi olmak istemez misiniz? Gelin Sofya Spor Akademisi bölümleri nelerdir, onlara bir göz atalım;

Lisans bölümleri olarak hazırlık aşamasından sonra ki yabancı dili Bulgarca olan eğitimlerden yararlanmak için 2 dönem kurslara katılmanız gerekecektir, bu dönem sonunda 4 yıllık eğitim için şu bölümlerden yararlanabilirsiniz: spor menajerliği, spor eğitimi, beden eğitimi, spor animatörlüğü, beden eğitim öğretmenliği. Sofya Spor Akademisi bölümleri lisans aşamasında bunlardır. Yüksek lisans bölümleri ise kineziterapi denilen ve bizim fizik rehabilitasyon olarak tanıdığımız bölüm, spor yazarlığı, rehabilitasyon uzmanlığı, spor yönetimi, spor psikolojisi, spor animatörlüğü, olimpiyat faaliyetleri, profesyonel anlamda sporculuk ve okul ve okul dışı spor faaliyetleri olarak sıralanabilir.

Bu okul muhteşem spor tesislerine de ev sahipliği yapması ile biliniyor, kapalı olimpik yüzme havuzundan tutun da halı saha, atletizm sahası, koşu pisti, 2 tane çim olarak tasarlanmış futbol sahası ve daha neler, neler. Yani kendinizi bir anda spor cennetinin ortasında bulacaksınız, amaca doğru hizmet etmek adına oluşturulmuş bu tesislerin dünya standartlarında olduğunu söylemeye gerek var mı? Sofya Spor Akademisi bölümleri yukarıda da saydığımız gibi bellidir ve kayıt yaptırmak isteyen öğrenciler bunların arasından kendilerine en yakın buldukları bölümü seçebilirler. Köln spor akademisi kısa adı NSA Olan Sofya Spor Akademisini kendisine standartlar anlamında eş olarak tanıdığını açıklamıştır. Gelin değerli lise mezunları, karşınıza çıkan bu fırsatı iyi değerlendirin ve bu üniversiteye kayıt olun.

 
 

Son Haberler

 
 

Paylaş