Bulgaristan Sofya Spor Akademisi

sofya spor akademisi bulgaristan

Kuruluş yılı 1942 olan ve o günden bu güne durmadan gelişerek yenilenen ve verdiği eğitimler ile uluslar arası üne sahip Bulgaristan Sofya Spor Akademisi özel bir üniversitedir. Verilen eğitimin dili Bulgarca olup bu dili bilmemesi normal olan öğrenciler için hazırlık kursları açılmaktadır. Bu kurslar 2 dönem devam eden öğrenciler Bulgarcayı sökerek sertifika sahibi olmakta ve eğitim hayatlarına başlamaktadırlar. Spor akademisindeki fakültelerin bölümleri arasında ücret farkı yoktur, hepsinde eğitim aynı fiyatlarla verilmektedir. Bulgaristan için gurur verici olan müsabakalardaki altın ve gümüş madalyaları kazanana sporcular bu akademide eğitim almış olmaları ile tanınıyorlar. Dünyanın tanıdığı bu değerli sporcular arasında bizlerin de bildiği pek çok isim var, gençler bu değerli sporcuların okuduğu okula gitmek istemez misiniz?
Bulgaristan’da eski komünizm dönemlerinden kalma alışkanlıkla olsa gereke eğitim çok büyük bir disiplin içinde sürdürülüyor, çok değerli eğitmenler eşliğinde görülecek derslerden azami yararlanacağınız kesindir. Antrenör, beden eğitmeni, kineziterapi dallarında eğitim görerek kendinizi geliştirebilir ve aydınlık bir geleceğe merhaba diyebilirsiniz. Bulgaristan Sofya Spor Akademisi YÖK tarafından tanınan bir üniversitedir, sınav olmadan taban puanlara bakılmadan doğrudan giderek kaydınızı yaptırabileceğiniz bu üniversite hayatınızın dönüm noktası olacaktır. Avrupa standartlarındaki eğitim sistemi ile göz kamaştıran ve eğitmenlerinin kalitesi ile bilinen bu üniversitenin öğrencileri öz güven sahibidir.

Profesörler, doçentler eşliğinde görülen dersler aynı zamanda muhteşem spor salonlarında da devam edecektir. Modern ve tertemiz bu salonlarda ne ararsanız mevcut, Avrupa birliğine yakın zamanda katılan Bulgaristan aldığı maddi desteklerin pek çoğunu eğitim alanına harcamaktadır. Bulgaristan Sofya Spor Akademisi Türk öğrencilerin en arzu ettiği üniversite kurumlarından biridir. Lise ve dengi okul mezunları ülkemize çok yakın ve komşumuz olması nedeni ile yakından tanıdığımız bu ülke üniversitelerinde eğitim görmeye can atıyorlar, listenin başında ise Sofya Spor Akademisi geliyor. Hazırlık hariç 4 yıllık bir eğitim sürecinden sonra ister Avrupa ülkelerinden birine gidin, isterseniz yurda dönerek burada hayata atılın hiç fark etmez, işsizlik diye bir sorun ile karşılaşmayacağınız kesin.

 
 

Son Haberler

 
 

Paylaş