Sofya Spor Akademisi denklik

denklik sofya spor akademisi

Bulgaristan’da bulunan en değerli sporcuların yetişmesine katkıda bulunmuş olan Sofya Spor Akademisi denklik açısından size sorun yaratmayacaktır. Yani bu demektir ki bu üniversiteyi bitirdikten sonra YÖK’e rahatlıkla başvurabileceğiniz bir üniversitedir. YÖK tarafından tanınmaktadır. Diploma onayınızı aldıktan sonra da Askerlik erkek öğrenciler için büyük sorun oluyor üniversite bittikten sonra, askerliklerini de yurtta bir üniversiteyi bitirdiklerinde nasıl kısa dönem yapacaklar ise Sofya Spor Akademisinden mezun olduklarında da o şekilde yapacaklardır. Yurt dışı üniversitelerini her yıl mercek altına alan YÖK denklik vereceği üniversiteleri belirliyor.

Özel üniversite konumunda olan Sofya Spor Akademisi denklik sıkıntısı yaşamayacağınız, dil sorununu hallettikten sonra 4 yıllık eğitim sürecini başarı ile bitirdiğiniz zaman iş bulmakta sıkıntı çekmeyeceğiniz bir üniversitedir. Bulgarca eğitim veren üniversite de değişik kültürlere ait pek çok arkadaşınız olacaktır, zira bu üniversite dünya ve Avrupa’nın her yerinde öğrenci kabul etmektedir. Sadece istenen lise ve dengi bir okuldan mezun olmanızdır. 2 dönemlik Bulgarca dil eğitiminden sonra size verilecek olan sertifika ile okula kaydınızı yaptırabilirsiniz. Beden öğretmenliği, kineziterapi ve antrenörlük bölümleri kendi aralarında değişik gruplara ayrılmış olup her bölüm ayrı, ayrı okutulmaktadır. Bölümler arasında fiyat farkı yoktur, dilediğiniz, size yakın gelen bir bölümü seçerek okuyabilirsiniz, yurdumuza çok uzak olan bu eğitim sisteminin verdiği fırsatları değerlendirmek size kalıyor.

Avrupa ülkelerinden bazılarında bulunan üniversiteler ile de anlaşması olan akademi, uluslar arası yarışmalarda altın ve gümüş madalyalara kazanan Bulgar sporcuların yetişmesi için çok gayret sarf etmiştir ve olimpiyat oyunları için de sporcu yetiştirmesi ile gündemdedir, bu açıdan Bulgaristan’ın gurur kaynağı konumundadır. Sofya Spor Akademisi denklik bakımından problemin çıkmayacağı bir okuldur. İş bulmak da sizi yormayacaktır dilerseniz Avrupa ülkelerinden birine giderek yaşamınıza orada çalışarak da devam edebilirsiniz. Yurt dışında okumak, hele de böyle ünlü bir okulda eğitim almak sizin dünya çapında birey olmanıza neden olacaktır.

 
 

Son Haberler

 
 

Paylaş