National Sports Academy Sofia

Natioanal Sports Academy

Yani Türkçe deyişi ile Uluslar arası Sofya Spor Akademisi, bu şekilde verilen bir başlıkla tüm dünyaya açılmış olduğunu gösteriyor. Bütün Avrupa ve dünya ülkelerinin lise ve meslek okul mezunlarına kapılarını ardına kadar açan bu muhteşem okul kendi bünyesinde yetiştirdiği uluslar arası sporcuları ile tanınmaktadır. National Sports Academy Sofia Bulgaristan’ın olimpiyatlara sporcu yetiştiren üniversitesi olarak da biliniyor. Çok değerli akademisyenlerden oluşturulmuş öğrenmen kadrosu, yılların deneyimlerini öğrencilerine aktarmak için çaba gösteriyorlar. Beden öğretmeni, antrenör ve kinezi terapi alanlarında uzanmaların yetişmesi için gayret gösteren okulun YÖK tarafından tanınırlığı bulunması bizim öğrencilerimizi çeken bir unsur. Ayrıca hiçbir şart gözetilmeden öğrenci kabul ediliyor, yani sınava girmek, taban puanlar bu okul için geçerli değil.

Yukarıda saydığımız branşların kendi aralarındaki bölümlerinden tam manası ile sporcuların yetişmesi bu okul hakkındaki olumlu fikirlerin gelişmesine neden oluyor. Ülkemize olan yakınlığı, ulaşımının kolaylığı, kültür benzeşmelerimiz, Bulgaristan’da yaşamanın rahatlığı ile Türk öğrenciler bu okulda okumak için sıraya giriyorlar. National Sports Academy Sofia dendiği zaman aklınıza ilk olarak çok iyi eğitim veren bir akademi gelmeli, Avrupa’daki bazı üniversiteler ile anlaşması olan okuldan mezun olduktan sonra ne yapacağım endişeniz olmayacaktır. Dünya ve Avrupa’da verilen eğitimleri araştırarak kendi sistemi ile sentezlemeyi başaran Sofya Spor Akademisi, uluslar arası alanda söz sahibidir.

Rektörlüğe bağlı olan spor komplekslerinde her türlü antrenmanı yapabileceksiniz, bakımlı, tertemiz ve modern olan binalarda spor yapmanın keyfine varacak ve yaptığınız tercihten dolayı mutluluk duyacaksınız. Natioanal Sports Academy Sofia demek kaliteli sporcuların yetişmesi demek, değerli öğretmenlerden dersler alınması demek, mezun olduktan sonra iş bulma sıkıntısı olmayacak demektir. Lise ve meslek lisesi mezunlarının Türkiye şartlarından daha ucuza okuyabilecekleri bu okul, size 2 veya 3 arkadaşınızla birlikte kalabileceğiniz yurtlar da sunuyor. Eğer isterseniz ev kiralayarak uygun koşullarda yaşayabilirsiniz, aileniz ne zaman isterse yanınıza gelebilir, ulaşım sorun olmaktan çok uzaktır. Yabancı dilinizi geliştirdikten sonra kaydınızı yaptırabilirsiniz 4 yıllık eğitim sonrası yetkin bir sporcu olacaksınız.

 
 

Son Haberler

 
 

Paylaş