Sofya Spor Akademisi Nedir

nedir sofya spor akademisi

Bulgaristan’ın başkenti olan Sofya aynı zamanda üniversiteler şehri olarak da biliniyor, dünya çapında eğitim veren pek çok üniversiteye ev sahipliği yapıyor, bunlardan biri de Sofya Spor Akademisidir. Dünya çapında sporcular yetiştiren ve Bulgaristan’ın gurur kaynağı olan bu üniversite verdiği eğitimlerin kalitesi ile de ünlü. Sofya Spor Akademisi nedir dendiği zaman yukarıdaki bilgiler verilebilir. Avrupa’da pek çok üniversite ile anlaşması olan ve YÖK’ün tanınırlığı bulunan bu üniversiteye girmek için hiçbir şart aranmamaktadır. Taban puan, sınav gibi değerlendirmeler yapılmadan bu okula gidebilirsiniz. Lise ve meslek lisesi mezunları kayıt yaptırarak eğitim almaya başlayabilirler, Bulgarca verilen eğitim için bu dili bilmek gerekir, eğer bilmiyorsanız açılan kurslardan 2 dönem yararlanabilir, sertifikanızı aldıktan sonra eğitiminize başlayabilirsiniz.

Bulgaristan için gurur kaynağı olan bu üniversitede olimpiyatlara da sporcular yetiştirilmektedir, her biri kendi alanında deneyimli, kültür düzeyleri oldukça yüksek olan eğitmenlerin vereceği dersler modern tesislerden yararlanılarak yapılmaktadır. Sofya Spor Akademisi nedir diye bir soru sorulduğunda çok iyi eğitim veren bir akademi olup dünyanın en ünlü sporcularına ev sahipliği yapmıştır diyebilirsiniz. Değişik fakültelerde sporun her alanında eğitim verilerek donanımlı sporcuların, öğretmenlerin yetiştirilmesi sağlanmaktadır. Uluslar arası spor müsabakalarında Bulgaristan’ın bu kadar başarılı olmasının arkasında yatan nedenlerden biri ve en önemlisi bu akademidir.

Lisans, lisans üstü eğitimler değişik ücretlere tabidir, ve uygun fiyatlarda eğitim verilmesi öğrencilerimiz için artı bir değer olarak karşımıza çıkıyor. Değerli profesörlerin ve doçentlerin gözetiminde yapılan derslerden sonuç alınmaması imkansızdır. Sofya Spor Akademisi nedir sorusu sanıyoruz kısaca netleştirilmiştir. Bu okulda okumak Avrupa standartlarında eğitim almak ile eş değerdedir. 58 spor dalından seçilerek verilen antrenörlük eğitimleri, spor öğretmenlikleri fakültesi, kineziterapi denilen tıpta fizik tedavisi olarak bilinen bölümlerin okutulduğu fakülteler ile renklenen eğitim yuvası uygun fiyat seçenekleri ile her yerden öğrenci kabulüne başlamıştır. Spor eğitimleri için gerekli olan bütün spor salonları mevcuttur ve öğrenciler bu tesislerde eğitim görmektedirler. Yurt dışında okumak isteyen öğrenciler bu fırsatı kaçırmayın.

 
 

Son Haberler

 
 

Paylaş