NSA Sofya

sofya nsa

Sofya ulusal spor akademisini kısaltılmış ismidir NSA. Pek çok uluslar arası program dahilinde dersler verilmekte ve spor açısından yetkin öğrenciler yetiştirilmektedir. Avrupa ve dünyadan her lise ve meslek lisesi öğrencilerini kabul eden bu okul ünlü sporcuların da yuvasıdır. Bulgaristan’ı dünya ve Avrupa şampiyonalarında başarı ile temsil etmiş ve değerli madalyalar kazandırmış olan sporcular bu okulda eğitim görmüşlerdir. Halen olimpiyatlara sporcu yetiştirme ile görevli olan okulun saygınlığı tartışılmaz. NSA Sofya Bulgaristan’ın gurur kaynağı unsurlarından biridir. Akademik gücü, değerli eğitmenleri, spor kompleksleri ile Avrupa’da söz hakkı olan bu okulda okumanın avantajlarından gelin siz de yararlanın.

Sınava girmek, taban puan oluşturmak yok bu okuyla girerken lise mezunu olmanız yeterli sebep. Özel üniversite statüsünde olan spor akademisinin her bölümü aynı değerde ücretlenmiş. Avrupa’daki bazı üniversiteler ile anlaşması olan üniversite YÖK tarafından da tanınmaktadır. NSA Sofya Türk öğrencilerin en çok seçtiği üniversite kurumlarından biri olma özelliğine sahiptir. Zira tarihin derinliklerine baktığımız zaman çok ortak yanımız olduğunu göreceksiniz Bulgar’larla. Yurda yakınlığı, gerek uçak, gerek tren veya otomobil ile rahat ulaşım sağlanması, yaşamanın kolaylığı, ucuz bir ülke oluşu tercih nedenlerini etkilemektedir tabii ki. Yurtlarda kalabilir ve az bir para ile hayatınızı idame ettirebilirsiniz, 2-3 kişilik yurt odaları için aylık 60-70 euro ödemeniz gerekir, ama derseniz ki, ben ev kiralayacağım onu da yapabilirsiniz.

Sofya şehir merkezine 5-6 kilometre mesafedeki okula ulaşım sorun olmaz. Avrupa’nın en saygın üniversitelerinden biri olması NSA Sofya için gurur vericidir. Bu okuldan mezun olunca alacağınız diploma size bir çok kapının açılmasına neden olacaktır. İş konusunda sıkıntı çekmeyeceksiniz, dilerseniz Avrupa ülkelerinden birine de gidebilirsiniz. NSA Sofya’da eğitim Bulgarca yapılmaktadır, eğer bu dile vakıf değilseniz 2 dönme gibi kısa bir süre hazırlanan kurs programlarına katılarak dilinizi ilerletebilirsiniz. Sonra kaydınız yaptırarak eğitiminize başlayabilirsiniz, okul bünyesinde bulunan dünya çapındaki spor kompleksleri sizi her an çalışmaya davet edecek kadar güzel ve moderndir. Bu okul sizi farklılaştıracak, yetiştirecek ve hayatınızın geri, kalanını bir dünya insanı olarak geçirmenizi sağlayacaktır.

 
 

Son Haberler

 
 

Paylaş