Sofya Spor Akademisi

spor akademisi sofya

1942 yılında kurulmuş olan Sofya spor akademisinin mavi diploma vermesi, taban puan şartı aramadan öğrenci alması, Türk öğrencileri cezp etmiş ve buradaki şanslarını orada kullanmaya başlamışlardır. ÖSS, puan şartı ve taban puan gibi hiçbir ön şart aramadan lise ve dengi okullardan mezun olan tüm dünya öğrencilerine kapılarını ardına kadar açan Sofya Spor Akademisi Bulgarca eğitim vermektedir, bu dili bilmeyen öğrenciler için 2 dönemlik yabancı dil kursları verilmektedir, bu kursları başarı ile bitiren ve sertifikalarını alan öğrenciler okula kayıtlarını yaptırabilirler. Avrupa standartlarında eğitimlerin akademisyenlerce verilmesi bu değerli okulun tercih edilme sebepleri arasındadır.

Ücretlendirmeler ise her bölüm için aynı tutulmuştur, son derece geliştirilmiş modern tesislerde eğitim görmek isteyenler, yabancı dillerinin gelişmesini isteyenler ve Avrupa’da okumanın ayrıcalığından yararlanmak isteyenler kesin kayıtlarını yaptırabilirler. Sofya Spor Akademisi Bulgaristan’ın en değerli akademilerinden biridir, antrenörlük, spor öğretmenliği ,turizm ve spor animasyonu ve kineziterapi bölümleri vardır. Spor olarak aklınıza gelen her branş için özel salonları mevcuttur ve öğrenciler bu salonları rahatlıkla kullanabilmektedirler. Antrenörlük fakültesi pek çok ayrı birim ile hizmetlerini sürdürmektedir. Spor öğretmenliği ve kineziterapi bölümleri de kendi aralarında eğitim veren bölümlere ayrılmıştır. Tam manası ile yetişmiş birer birey olmak, alanlarında kariyerlerini tamamlamak isteyen öğrenciler için bulunmaz fırsatlar sunan Sofya Spor Akademisi bölümleri öğrenci kayıtları için hazırlıklarını sürdürmektedir.

Bulgaristan’ın bu güne kadar dünya çapında ünlü sporcuları yetiştirmesini en büyük nedeni bu kadar değerli bir akademiye sahip olmasıdır. Sofya Spor Akademisi spor tarihine isimleri altın harflerle yazılan sporcuların eğitim yuvasıdır. Olimpiyat oyunları için öğrenciler burada eğitim almakta ve yetiştirilmektedirler. Profesörler, doçentler ve asistanlar öğrencileri yetiştirmek için bütün güçleri ile çalışmaktadırlar, her biri kendi alanında uzman olan değerli eğitmenler, kültür düzeyleri oldukça yüksek olan akademisyenler arasından seçilmektedir. Uluslar arası eğitim programlarını uygulaması ile tanınan akademinin Avrupa ve dünya da anlaşmalı olduğu bir çok okul vardır. Ne dersiniz arkadaşlar bu kadar güzel bir okulda okumak istemez misiniz?

 
 

Son Haberler

 
 

Paylaş