Sofya Ulusal Spor Akademisi Kineziterapi

kineziterapi sofya spor akademisi

Bulgaristan’da eğitim veren ve dünya ve Avrupa’da pek çok okul ile anlaşmalı olan Sofya spor akademisi, kineziterapi alanında da yetiştirdiği uzmanlarla tanınıyor. Çok değerli akademisyenlerin verdiği derslerin öğrenciler için çok bilgilendirici olması, yapılan uygulamalı çalışmalar ile bizim fizyoterapi diye adlandırdığımız kineziterapi bölümü mezunlarının yetkin uzmanlar olarak mezun olmasına olanak tanıyor. Kineziterapi kas ve iskelet sistemi sorunlarında yepyeni yöntemlerle tedavi anlamına geliyor, kısaca hareket ile tedavi demektir. Geleneksel yöntemlerde uygulanan tedavi cerrahi müdahaleyi gerektirmektedir ve kısa süreli çözümler üretilmektedir, hastalığın temeline inilememekte ve operasyondan sonra problemler tekrarlamaktadır. Sofya Ulusal Spor Akademisi kineziterapi bölümünde doktorun önerdiği ölçülerde ağırlık kaldırılarak sorun giderilmektedir. Bu egzersiz programları belli aralıklarla ve fizyo terapi uzmanlarının gözetiminde yapılmaktadır.

Manuel terapi, masaj ve sauna gibi yan faktörlerden de gerektiği gibi yararlanılmalı ve bir bütün içinde hasta stresten uzak, tedaviye yanıt verecek şekilde olumlu bir süreç içinde iyileştirilmelidir. Bütün bunlar Sofya Ulusal Spor Akademisi kineziterapi bölümü öğrencilerinin gördüğü dersler arasındadır. Yenilikçi yöntemlerle hastaların tedavilerine olumlu olabilecek her şey denenmekte ve çok güzel sonuçlar alınmaktadır. Kineziterapi de yan etki diye bir şey söz konusu değildir, hastalığın temeline inilerek kalıcı etkiler sağlanması amaçlanmaktadır. Hastaların neredeyse tamamı bu tedavi sürecinden sonra iyileşmektedir, 2-3 ay gibi bir zaman dilimi içinde eskisi gibi hareket etmeye başlıyorlar.

İşte yukarıda ana hatları ile belirtmeye, bilgi vermeye çalıştığımız kineziterapi çok etkili bir iyileştirme yöntemi olarak çıkıyor karşımıza ve her konuda başarılı sonuçlara imza atmaya alışmış olan Sofya spor akademisi kineziterapi ile de kendini kanıtlamış oluyor. Sofya Ulusal Spor Akademisi kineziterapi bölümü öğrencileri uygulamalı ve teorik olarak derslerini görerek konularında uzmanlaşıyorlar. Akademi bütün bölümleri ile değerli öğrenciler yetiştiriyor, gençlere gelenekselin dışına çıkarak daha yararlı olabilecekleri aşılanıyor. Verilen eğitimin kalitesi tartışılmaz olan bu okul sizin ideallerinize cevap verebilecek kapasitede gençler, küçük bir araştırma yaptıktan sonra doğru kararı vereceğinizden eminiz.

 
 

Son Haberler

 
 

Paylaş