Sofya Ulusal Spor Akademisi

ulusal spor akademisi spor

 

Sınav sisteminin ağırlığı altında ezilen Türk öğrenciler son yıllarda Bulgaristan’da eğitim veren üniversiteleri tercih etmeye başladı. Taban puansız, sınavsız alınları ilk etken tabii ancak bunun yanında verilen eğitimlerin kalitesi de unutulmamalı, Avrupa’da ki pek çok üniversite gibi en son teknolojik ve sistematik eğitim sistemi ile hizmet veren okulların olması, ülkemize yakınlığı, fiyatların bütçeleri zorlamaması da bu etkenler arasında. Sofya Ulusal Spor Akademisi başarılı sporcular yetiştirmiş olması ile de biliniyor, olimpiyatlara sporcu yetiştiren, dünya çapında öğretmenlerin görev aldığı bu üniversitede okumak hayatınızı değiştirecektir. Bulgaristan’da yalamanın hiç de zor olmadığını bilinmesinde de yarar var. Kampüslerdeki yurtlardaki odaları 2-3 öğrenci paylaşarak kalabilirler.

Avrupa’daki benzerlerinden hiçbir farkı olamayan eğitimi, spor kompleksleri, eğitmenleri, sporcuların yetkin bireyler olarak yetişmesinde önemli rol oynuyor. Son derece modern ve bakımlı tesisler öğrencilerin rahatlıkla kullanmaları için hazır. Eğitim danışmanlığı veren firmalar sizi her konuda aydınlatacak ve hiçbir zorlukla karşılaşmayacaksınız, ev bulmanızdan yaşamınızın diğer bölümlerine kadar hep yanınızda olacak danışmanlık merkezi size bir telefon kadar uzak kalacaktır. Sofya Ulusal Spor Akademisi öğrencileri Avrupa’da diledikleri yerde mezuniyet sonrasında iş bulabilirler, YÖK tanınırlığı yurt çapında hizmet verebilmelerini kolaylaştıracaktır.

1942 yılında kurulmuş olan akademi bu güne kadar Bulgaristan’ın uluslararası karşılaşmalarda elde ettiği başarılar imza atması ile biliniyor. Çok değerli eğitmenlerin üstün gayretleri ile pırıl, pırıl bireyler olarak yetişen öğrenciler için mezuniyet sonrası iş bulma sıkıntısı söz konusu değil, gerek beden eğitimi öğretmeni, gerek antrenör ve kineziterapi alanlarında Avrupa ve Türkiye’de iş bulmak problem olmayacaktır. Sofya Ulusal Spor Akademisi öğrencileri bu kaliteli okulda okuyarak farkındalık yaratacaklarını ve geleceklerini aydınlatacaklarını bilmeliler. Bulgarca verilen dersler, sizin bu dili bilmemeniz ile sorun olacaktır ama bu da düşünülerek 2 dönem yabancı dil dersleri koyulmuştur, sertifikanızı aldıktan sonra okula kayıt yaptırabileceksiniz.

 
 

Son Haberler

 
 

Paylaş