Sofya Üniversitesi Spor Akademisi

sofya spor universitesi akademisi

 

Bulgarların gurur duyduğu üniversitelerin başında gelir Sofya Üniversitesi Spor Akademisi, yıllardır spor müsabakalarında alınan başarılı sonuçların mimarı olan bu akademi ünlü sporcular yetiştirmesi ile gündem yaratmaktadır. Sofya Üniversitesi Spor Akademisi taban puansız sınavsız öğrenci alıyor, özel okul olduğu için bölümlerine göre belirlenmiş fiyatları ödeyerek ve lise mezunu olmanız sureti ile kaydınızı yaptırabiliyorsunuz. Akademik kariyerlerini doruğundaki değerli eğitmenler ile görülecek derslerin yararı kesindir. Bu okulda okumanın ayrıcalıklı olduğunun bilinmesi ve Avrupa standartlarındaki eğitimler ile hayatınıza yön verebileceğiniz sizi farklı bakış açılarına yönlendirecektir. Avrupa’daki bazı üniversiteler ile anlaşması olan okulun öğrencileri spor öğretmeni, antrenör veya knizeterapi alanında uzmanlaşıyorlar.

Avrupa’da herhangi bir ülkeye bile giderek iş arayabilirsiniz. Sofya Üniversitesi Spor Akademisi öğrencileri çok iyi bir eğitim sürecinden sonra yollarına devam ediyorlar, okul bünyesindeki spor tesislerinin şıklığı, kalitesi tartışılmaz, bu tesisler öğrencilere açık. Dilerseniz burada spor faaliyetlerinizi sürdürebilirsiniz, yine okul bünyesinde seminerlere katılıp özel çalışmalarınızı da yapabilirsiniz. Uluslar arası eğitmenlerin katılımı ile her sene üniversitede kurslar açılmaktadır.

Avrupa çapında eğitim veren, ünlü sporcuların yetişmesinde çok büyük katkısı olan bu özel üniversitenin Bulgaristan için gurur kaynağı olduğunu bilmelisiniz. Sofya Üniversitesi Spor Akademisi profesörler, doçentlerle eğitim vermekte ve kaliteli eğitmenlerin deneyimleri öğrencilere aktarılmaktadır. Eğitimlerin Bulgarca yapıldığını söylemek gerekir, bu dili bilmiyorsanız 2 dönemlik bir zaman dilimi içinde kurslara katılarak dilinizi geliştirmeniz ve sertifika almanız sağlanmaktadır. Ondan sonra da 4 yıllık eğitiminiz için kesin kaydınızı yaptırabilirsiniz. Üniversite kampüsü içindeki çok da bakımlı ve lüks olmayan yurtlarda kalabilirsiniz, yurt odalarını 2 – 3 arkadaşınızla paylaşırsanız çok ucuz bir maliyet yakalayabilirsiniz. Yok hayır ben yalnız kalmak istiyorum derseniz üniversiteye yakın yerlerden ev kiralama şansınız da vardır.

 
 

Son Haberler

 
 

Paylaş