Sofya Üniversitesi

üniversitesi sofya

 

Bulgaristan’ın en eski ve en etkin üniversitesi olan Sofya üniversitesi yetiştirdiği değerleri ile ön plana çıkmasını her zaman bilmiştir. Tüm fakülteleri ile eğitim veren bu özel üniversite sınav şartı ve taban puan aramadan öğrencileri kabul etmektedir. Çok uygun fiyatlarla kaydolabileceğiniz bu üniversitenin tek şartı var sizden beklediği, lise ve dengi okullardan mezun olmak. Avrupa’da kendinizi hissedeceğiniz ve o seviyelerde alacağınız eğitimler ile dünyaya farklı gözlerle bakmayı öğreneceksiniz. Özel olduğu için bölümlerine göre değişik fiyat politikasının uygulanması doğaldır. Sofya Üniversitesi bütün ülkelerden öğrenci almaktadır, ön kayıt için geç kalmamak lazımdır, yabancı dil sorunu olanlar için 2 dönem dil kursları açılıyor ve alınan sertifikadan sonra öğrenciler kesin kayıtlarını yaptırarak eğitimlerine başlıyorlar.

İngilizce ve Bulgarca ana dil ama bazı fakülteler Alanca ve Fransızca eğitim de veriyorlar. Yani tam bir Avrupa ülkesinde okumanın avantajlarından yararlanacaksınız. Okul binaları, öğrencilerin kullanacağı yaşam alanları son derece modern olup yaşamak çok kolaydır. Yurtlarda az bir ücret karşılığında 2 veya 3 arkadaş beraber kalabilirsiniz. Eğer yurtta kalmak istemiyorsanız ev kiralayabilirsiniz. Sofya Üniversitesi Türk öğrenciler için çok önemli, Avrupa’da da bazı üniversiteler ile anlaşması olan Sofya Üniversitesi mezunları iş bulmak için Avrupa ülkelerine gidebilirler. Alınacak olan mavi diploma size bu imkanı sağlayacaktır. Avrupa üniversiteleri de mavi diploma veriyorlar mezunlarına.

Yurdumuzda Hacettepe ve Ege üniversitesi tıp fakülteleri ile anlaşması olan Sofya Üniversitesi tıp fakültesi ise her zaman en yetkin öğrencilere ev sahipliği yapmıştır. 4 yıllık eğitim süreci zarfında pratik yapmak, seminerlere katılmak, özel çalışmalara imza atma şansını bulacaksınız. Çok değerli akademisyenlerin verdiği dersler ile tam donanımlı, kariyer sahibi bireyler olarak mezun olacaksınız. Sofya’da yaşamanın özgürlüğüne ve konforuna çabuk alışacak ve kendi ayaklarınızın üzerinde durabilmenin verdiği öz güveni ta derinlerde hissedeceksiniz. Avrupa birliği ülkesi olan Bulgaristan bu sayede de oldukça yenilenmiş, destek görmüş ve eğitim alanında disiplinli olmaları ile takdir toplamıştır.

 
 

Son Haberler

 
 

Paylaş