Sofya Spor Akademisi Ücretleri

ucretleri sofya spor akademisi

Beden eğitimi, kinezi terapi ve spor alanlarında ün yapmış bir akademide okumak isteyen Türk öğrenciler, 1942 yılında kurulmuş Bulgaristan için onur verici madalyalar almış sporcuların yetiştiği özel bir üniversite olan Sofya Spor akademisi kapılarını ardına kadar açmış sizleri bekliyor. Sınav yok, taban puan yok eğer lise ve dengi bir okulu bitirdiyseniz diplomanızı alıyor ve hemen bu saygın üniversiteye kaydınızı yaptırıyorsunuz. Üstelik YÖK tarafından tanınırlığı olan bir okul bu. Bu okulun tüm bölümlerinde eğitim Bulgarca yapılıyor, eğer bilmiyorsanız Bulgarca öğrenmeniz için 2 dönemlik kurslara yazılmanız gerekiyor. Bu kursun ücreti 2500-3000 Euro arası değişebilmektedir. Lisans ve yüksek lisans içinde yılda 3.000 Euro’dan başlayan uygun bir fiyatı gözden çıkarmanız gerekecektir. Sofya Spor Akademisi ücretleri her bölüm için aynıdır, değişiklik göstermez.

Yurt dışı eğitimleri için değişik ülkelere giden öğrencilerle fikir teatisinde bulunduğunuz zaman göreceksiniz ki Bulgaristan dışındaki ülkelerde eğitime çok daha fazla para harcanıyor. Sofya Spor Akademisi ücretleri hazırlık hariç 4 yıl lisans eğitimleri için toplamda 12.000 Euro’ya varan gibi bir ücreti kapsamaktadır. Ev tutabilir, yurtlarda kalabilirsiniz bu size kalmış bir şeydir, çok uygun fiyatlarla ev kiralayabilirsiniz. Okulunuz Başkent Sofya’nın 5-6 kilo metre dışında olduğundan Sofya’da bile ev tutabilirsiniz, gidip gelmeleriniz sorun olmayacaktır. Eğitim danışmanları size her konuda olduğu gibi bu konuda da yardımcı olmaya çalışacaklardır. (Harcamalar kişiden kişiye değişkenlik gösterir)

Sofya ulusal spor akademisi fakülteleri antrenörlük, kinezi terapi yani fizik rehabilitasyon ve spor öğretmenliği bölümlerini kapsamaktadır. Her bölüm kendi aralarında farklılıklarla eğitim vermektedir ve spor denildiğinde akla gelen bütün ayrıntılar bu akademide ele alınmaktadır. Sofya Spor Akademisi ücretleri verilen eğitimin ne kadar önemli ve değerli olduğu göz önünde bulundurulursa hiç de pahalı değildir. Modern spor tesislerini anlatmaya kelimelerin yetmeyeceği bu akademide okumak Avrupa Ülkelerinden birinde eğitim almakla eş değerdir. Düşünün bu spor kompleksleri arasında 2 tane çim futbol sahası bile vardır, gerisini siz düşünün ve ona göre kararınızı verin.

 
 

Son Haberler

 
 

Paylaş