Sofya Spor Akademisi Yüksek Lisans

yuksek lisans sofya spor akademisi

 

Bulgaristan’ın baş şehri olan Sofya’da 1942 yılında kurulmuş ve bu güne kadar durmadan kendini yenilemesini bilmiş olan Sofya Spor Akademisi yüksek lisans eğitimleri ile göz doldurmaktadır. Bizim lise mezunu öğrencilerimizin bu akademiyi tercih etmelerinin başlıca sebebi sınavsız öğrenci almasıdır. Taban puan derdi olmadan insanın istediği üniversiteye kaydını yaptırmasının ne büyük bir lüks olduğu düşünülürse öğrencilerin bu okulu seçmeleri normal karşılanır. Üstelik çok da ucuz fiyatları olan bu özel üniversite Bulgaristan’ın gurur kaynağıdır. Bir çok uluslararası yarışmalarda ve olimpiyatlarda Bulgaristan’ın yüzünü güldüren dereceleri alan sporcular bu akademide yetişmişler. Dünya çapında değeri olan ve yüksek standartlarda eğitim veren üniversitenin Avrupa’da bir çok akademi ile anlaşması olduğunu da bilmelisiniz.

Sofya Spor Akademisi yüksek lisans eğimleri belli ücretlere tabidir ama el yakmayacak düzeyleri ile bütçelerinizi sarsmayacaktır. Lisans ve yüksek lisans eğitimlerinin hepsi Bulgarcadır ve zaten daha okula ilk geldiğinizde bu sorun kurslarla ortadan kaldırılacağı için bu dili öğrenmiş olacaksınız.

Spor menajerliği, spor animasyonu, spor psikolojisi, spor menajerliği, kinezi terapi, beden eğitimi, spor emniyet, fitness ve sağlık alanlarında Sofya Spor Akademisi yüksek lisans eğitimi alabilirsiniz. Bulgarca verilen yüksek lisans eğitimlerini fiyatları 3.000 Euro’dan başlar. Avrupa birliğine 2007 yılında kabul edilmiş olan Bulgaristan kendi para birimi olan Levayı da beraber kullanmaktadır. Lisans eğitiminden sonra kariyerinizi yüksek lisans yaparak tamamlamak ve artı değerler kazanmak için sizleri bekleyen bu fırsatı iyi değerlendirmelisiniz. Avrupa standartlarında eğitim almanın önemi günümüzde çok büyük, iş ararken çekilen sıkıntıları hepimiz biliyoruz, bu yüzden de iyi eğitim için imkan yaratmakta fayda var. Komşu ülkede sıfır sorunlarla üniversiteye gitmek, huzurlu bir ortamda okumak, gerektiğinde Avrupa’ya açılmak için Sofya spor akademisini seçin.

 
 

Son Haberler

 
 

Paylaş